Yhteystiedot

Oy Saimaa Terminals Ab

Lappeenranta (Lastaajanväylä 22, 53420 LAPPEENRANTA)
P.O.Box 229, FI-53101 LAPPEENRANTA

Tel. +358 40 755 9650
Business ID: 0158544-2

Johto

Tomi Rautio toimitusjohtaja
Tel. +358 44 232 3770
tomi.rautio@sterm.fi

Hannu Kaipainen, tuotantojohtaja
Tel. +358 50 327 0341
hannu.kaipainen@sterm.fi

Merja Koponen, hallintopäällikkö
Tel. +358 40 764 4322
merja.koponen@sterm.fi

Laivanselvitys - Dahlberg's Agency

Rui Neves, myyntijohtaja

Saimaa Lake,Sea Ports
Tel. +358 400 655 554
rui.neves@sterm.fi

Operointi

Merisatamat agency.kotka@johndahlberg.fi
Saimaa agency.saimaa@sterm.fi

Jarmo Vainikka, Saimaa
Tel. +358 400 318 635
jarmo.vainikka@sterm.fi

Antti Nikula, merisatamat
Tel. +358 44 232 3350
antti.nikula@johndahlberg.fi
24h duty tel. +358 500 551 336

Huolintapalvelut / Laskutus

Jenni Tervolin, huolitsija
Tel. +358 40 716 2037
jenni.tervolin@sterm.fi

Jaana Hinkkanen, huolitsija
Tel. +358 40 716 2076
jaana.hinkkanen@sterm.fi

Elina Pajunen, huolitsija
Tel. +358 40 653 0125
elina.pajunen@sterm.fi

Satamat

Vuoksen satama
Karjalainen Mika, vastaava työnjohtaj
a
Tel. +358 40 716 2013

Mustolan satama
Iljin Jarmo, vastaava työnjohtaja

Tel. +358 40 543 1922

Haminan satama
Sinikannas Arto, tuotantopäällikkö
Tel. +358 44 232 3434
arto.sinikannas@sterm.fi
Työnjohto
Tel. +358 44 087 5541

Toimipaikkojen osoitetiedot

Kuopio
Kumpusaarentie 6 B, FI-70620 KUOPIO

Hamina
Gerhardinväylä 4, 49460 HAMINA

Mustola
Lastaajanväylä, LAPPEENRANTA

Imatra
Ensonrannatie, IMATRA

Pelkolan terminaali
Pilarikuusenkatu 4, IMATRA

Emoyhtiön osoitetiedot

Steveco Oy 
Kirkkokatu 1 (käyntiosoite, pääkonttori)
PL 44
48101 KOTKA
Tel. +358 5 23 231 (vaihde)


Työnhaku

Avoimet työpaikkamme löytyvät täältä.