Contact information

Oy Saimaa Terminals Ab

Lappeenranta (Lastaajanväylä 22, 53420 LAPPEENRANTA)
P.O.Box 229, FI-53101 LAPPEENRANTA

Tel. +358 40 755 9650

Business ID: 0158544-2

Management

Tomi Rautio, CEO
Tel. 044 2323 770
tomi.rautio@sterm.fi

Hannu Kaipainen, Director, Service production
Tel. 050 3270 341
hannu.kaipainen@sterm.fi

Merja Koponen, Manager, Administration
Tel. 040 7644 322
merja.koponen@sterm.fi

Laivanselvitys - Dahlberg's Agency

Rui Neves, Sales
Saimaa Lake, Sea Ports

Tel. 0400 655 554
rui.neves@sterm.fi

Operation

Merisatamat agency.kotka@johndahlberg.fi
Saimaa agency.saimaa@sterm.fi

Saimaa

Jarmo Vainikka
Tel. 0400 318 635
jarmo.vainikka@sterm.fi

Sea Ports

Antti Nikula,
Tel. 044 2323 350
antti.nikula@johndahlberg.fi
24h duty tel. +358 500 551 336

Sirpa Karhu
Tel. 044 2323 406

Aki Korte
Tel. 040 632 5045

Tarja Laurén
Tel. 040 652 6045

Juuso Tiainen
Tel. 044 2323 354

Mikael Haanpää
Tel. 040 757 0895

Forwarding / Invoicing

Jenni Tervolin, Forwarding & International Transports
Tel. 040 7162 037
jenni.tervolin@sterm.fi

Jaana Hinkkanen, Forwarding
Tel. 040 7162 076
jaana.hinkkanen@sterm.fi

Elina Pajunen, Forwarding
Tel. 040 6530 125
elina.pajunen@sterm.fi

Jatta Nikunen, Forwarding
Tel. 044 2323 683

Toimisto
Tel. 040 679 1360

Harbours

Vuoksi

Karjalainen Mika, Foreman
Tel. +358 40 716 2013

Mustola

Iljin Jarmo, Foreman
Tel. +358 40 543 1922

Hamina

Sinikannas Arto, Manager, Service production
Tel. +358 44 232 3434
arto.sinikannas@sterm.fi

Pitkänen Lauri, Production Planner
Tel. +358 40 724 1035
lauri.pitkänen@sterm.fi

Foreman
Tel. +358 44 087 5541

Pass
Tel. +358 400 283 611

Locations

Kuopio
Kumpusaarentie 6 B, FI-70620 KUOPIO

Hamina
Gerhardinväylä 4, FI-49460 HAMINA

Mustola
Lastaajanväylä, LAPPEENRANTA

Imatra
Ensonrannatie, IMATRA

Pelkolan terminaali
Pilarikuusenkatu 4, IMATRA

Parent Company

Steveco OyKirkkokatu 1 (visiting address, head office)
P.O. Box 44
FI-48101 KOTKA

Tel. +358 5 23 231 (exchange)