Yhteystiedot

Oy Saimaa Terminals Ab

Lappeenranta (Lastaajanväylä 22, 53420 LAPPEENRANTA)
P.O.Box 229, FI-53101 LAPPEENRANTA

Tel. +358 40 755 9650

Business ID: 0158544-2

Johto

Tomi Rautio, toimitusjohtaja
Tel. 044 2323 770
tomi.rautio@sterm.fi

Hannu Kaipainen, tuotantojohtaja
Tel. 050 3270 341
hannu.kaipainen@sterm.fi

Rauli Pohjola, tuotanto- ja hallintojohtaja
Tel, 044 2323 206
rauli.pohjola@sterm.fi

Merja Koponen, hallintopäällikkö
Tel. 040 7644 322
merja.koponen@sterm.fi

Huolintapalvelut / Laskutus

huolinta@sterm.fi

Jenni Tervolin, huolitsija
Tel. 040 7162 037
jenni.tervolin@sterm.fi

Jaana Hinkkanen, huolitsija
Tel. 040 7162 076
jaana.hinkkanen@sterm.fi

Elina Pajunen, huolitsija
Tel. 040 6530 125
elina.pajunen@sterm.fi

Jatta Nikunen, huolitsija
Tel. 044 2323 683

Toimisto
Tel. 040 679 1360

Laskutusosoite

Vastaanotamme laskuja ensisijaisesti verkkolaskuna alla olevaan osoitteeseen.

Oy Saimaa Terminals Ab
PL 229
53101 Lappeenranta

y-tunnus: 0158544-2
OVT-tunnus: 003701585442
Verkkolaskuosoite: 003701585442
Operaattori: APIX
Välittäjäntunnus: 003723327487

Yhteyshenkilö: talous@sterm.fi

Satamat

Saimaan alue

Hannu Kaipainen, tuotantojohtaja
Tel. 050 3270 341
hannu.kaipainen@sterm.fi

Työnjohto; 040 7279 729

Imatra Vuoksen satama
Taljarit; 040 682 2925
Pelkola taljarit; 0400 636 382

Lappeenranta Mustolan satama
Taljarit; 040 755 5327

Haminan satama

Arto Sinikannas, tuotantopäällikkö
Tel. 044 232 3434
arto.sinikannas@sterm.fi

Rauli Pohjola, tuotanto- ja hallintojohtaja
Tel, 044 2323 206
rauli.pohjola@sterm.fi

Lauri Pitkänen, tuotannonsuunnittelja
Tel. 040 724 1035
lauri.pitkänen@sterm.fi

Toni Thorström, tuotannonsuunnittelija
Tel. 040 669 4240
toni.thorstrom@sterm.fi

Tuotanto päivystys
Tel. 040 626 7480

Työnjohto: 044 087 5541
Työnjohto: 040 664 7659

Taljarit EU-laituri: 0400 283 611
Taljarit Lakulahti: 040 669 1510

Luottamusmies: 040 350 2132

Työsuojeluvaltuutettu: 040 482 4883

Kulkuluvat: 0400 283 611

Suola päivystys: 040 355 4660

Mussalon satama

Arto Sinikannas, tuotantopäällikkö
Tel. 044 232 3434
arto.sinikannas@sterm.fi

Rauli Pohjola, tuotanto- ja hallintojohtaja
Tel, 044 2323 206
rauli.pohjola@sterm.fi

Lauri Pitkänen, tuotannonsuunnittelja
Tel. 040 724 1035
lauri.pitkänen@sterm.fi

Toni Thorström, tuotannonsuunnittelija
Tel. 040 669 4240
toni.thorstrom@sterm.fi

Tuotanto päivystys
Tel. 040 626 7480

Työnjohto/kulkuluvat: 040 6686 465
Työsuojeluvaltuutettu: 040 802 2895

Toimipaikkojen osoitetiedot

Hamina
Gerhardinväylä 4, 49460 HAMINA

Mustola
Lastaajanväylä, LAPPEENRANTA

Imatra
Ensonrannatie, IMATRA

Emoyhtiön osoitetiedot

Steveco Oy
Kirkkokatu 1 (käyntiosoite, pääkonttori)
PL 44
48101 KOTKA
Tel. +358 5 23 231 (vaihde)