Yhteystiedot

Oy Saimaa Terminals Ab

Lappeenranta (Lastaajanväylä 22, 53420 LAPPEENRANTA)
P.O.Box 229, FI-53101 LAPPEENRANTA

Tel. +358 40 755 9650

Business ID: 0158544-2

Johto

Tomi Rautio, toimitusjohtaja
Tel. 044 2323 770
tomi.rautio@sterm.fi

Hannu Kaipainen, tuotantojohtaja
Tel. 050 3270 341
hannu.kaipainen@sterm.fi

Merja Koponen, hallintopäällikkö
Tel. 040 7644 322
merja.koponen@sterm.fi

Laivanselvitys - Dahlberg's Agency

Rui Neves, myyntijohtaja
Saimaa Lake,Sea Ports
Tel. 0400 655 554
rui.neves@sterm.fi

Saimaa

agency.saimaa@sterm.fi

Jarmo Vainikka, laivanselvittäjä
Tel. 0400 318 635
jarmo.vainikka@sterm.fi

Merisatamat

agency.kotka@johndahlberg.fi

etunimi.sukunimi@johndahlberg.fi

24h duty tel. +358 500 551 336

Antti Nikula, laivanselvittäjä/tiiminvetäjä
Tel. 044 2323 350

Sirpa Karhu, laivanselvittäjä
Tel. 044 2323 406

Aki Korte, laivanselvittäjä
Tel. 040 632 5045

Juuso Tiainen, laivanselvittäjä
Tel. 044 2323 354

Mikael Haanpää, laivanselvittäjä
Tel. 040 757 0895

‍Tarja Laurén, dokumenointi
Tel. 040 652 6045

Huolintapalvelut / Laskutus

huolinta@sterm.fi

Jenni Tervolin, huolitsija
Tel. 040 7162 037
jenni.tervolin@sterm.fi

Jaana Hinkkanen, huolitsija
Tel. 040 7162 076
jaana.hinkkanen@sterm.fi

Elina Pajunen, huolitsija
Tel. 040 6530 125
elina.pajunen@sterm.fi

Jatta Nikunen, huolitsija
Tel. 044 2323 683

Toimisto
Tel. 040 679 1360

Satamat

Vuoksen satama / Pelkolan terminaali

Karjalainen Mika, vastaava työnjohtaja
Tel. 040 716 2013

Työnjohto, Vuoksi: 040 7279 729

Taljarit, Pelkola: 0400 636 382

Mustolan / Joutsenon satama

Iljin Jarmo, vastaava työnjohtaja
Tel. 040 543 1922

Työnjohto: 040 5356 607

Taljarit: 0400 636 382

Haminan satama

Sinikannas Arto, tuotantopäällikkö
Tel. 044 232 3434
arto.sinikannas@sterm.fi

Pitkänen Lauri, tuotannonsuunnittelja
Tel. 040 724 1035
lauri.pitkänen@sterm.fi

Työnjohto: 044 087 5541

Työnjohto: 040 664 7659

Taljarit EU-laituri: 0400 283 611

Taljarit Lakulahti: 040 669 1510

Kalusto Kiri Topi: 040 8396 010

Luottamusmies: 040 350 2132

Työsuojeluvaltuutettu: 040 482 4883

Kulkuluvat: 0400 283 611

Mussalon satama

Sinikannas Arto, tuotantopäällikkö
Tel. 044 232 3434
arto.sinikannas@sterm.fi

Työnjohto/kulkuluvat: 040 6686 465

Ylä-Saimaan satama

Pajarinen Eetu, tuotantopäällikkö
Tel. 0400 597498

Toimipaikkojen osoitetiedot

Kuopio
Kumpusaarentie 4, FI-70620 KUOPIO

Hamina
Gerhardinväylä 4, 49460 HAMINA

Mustola
Lastaajanväylä, LAPPEENRANTA

Imatra
Ensonrannatie, IMATRA

Pelkolan terminaali
Pilarikuusenkatu 4, IMATRA

Emoyhtiön osoitetiedot

Steveco Oy
Kirkkokatu 1 (käyntiosoite, pääkonttori)
PL 44
48101 KOTKA
Tel. +358 5 23 231 (vaihde)